خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
درگاه بیت کوین
دانلود آهنگ های قدیمی
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
رزرو آنلاین هتل خارجی
عینک افتابی اصل
بتن سخت
لوله استیل
مضرات خرما

شبکه حرفه ای کسب و کار

ویکیوز بهترین شبکه حرفه ای کسب و کار

مضرات خرما

مضرات خرما

خرما دارای خواص بسیاری است که در مورد آنها در مقاله " خواص خرما " به صورت مفصل توضیح داده شد. در این بخش از مقالات وب سایت رطب قصد داریم مطالبی را در زمینه مضرات خرما در صورت زیاده روی در مصرف این میوه ارائه دهیم. به طور کلی گفته می شود که مصرف زیاد خرما و رطب برای آن دسته از افرادی که به بیماری های سندروم متابولیک و یا دیابت مبتلا هستند و همچنین بیماران قلبی و عروقی مضر است و توصیه می شود این افراد در مصرف خرما مراعات نمایند.

به گفته محققان و متخصصان تغذیه ، خرما و رطب جز آن دسته از میوه هایی هستند که تقریبا تمام افراد باید از آن در رژیم غذایی خود استفاده کنند. دلیل این امر نیز وجود قند و خاصیت انرژی زایی در این میوه می باشد. البته لازم به ذکر است که مصرف خرما تنها برای افراد بیماری که در بالا به آنها اشاره شد، توصیه نمی شود.

خرما برای افرادی که مبتلا به تبخال شدید نیز هستند مناسب نیست زیرا تبخال در دسته انواع بیماری های ویروسی قرار دارد و قند موجود در خرما می تواند به رشد این ویروس کمک نماید. افراد مبتلا به دیابت نیز به دلیل قند زیادی که در خرما و رطب وجود دارد، باید از مصرف این میوه پرهیز نمایند.

به گفته یکی از متخصصان تغذیه، استفاده از خرما به همره شیر و یا ماست بسیار مفید است و می تواند از تشنگی و گرسنگی جلوگیری نماید. افراد سالم نیز نباید در مصرف خرما زیاده روی نمایند. زیرا مصرف بیش از حد این میوه مغذی و انرژی زا می تواند موجب اختلالاتی در بخش های مختلف بدن شود. از جمله عوارضی که مصرف بالای رطب می تواند به دنبال داشته باشد، اختلال در عملکرد طهال و کبد ، بالا رفتن فشار خون ، ظاهر شدن جوش در فضای داخلی دهان و همچنین پوسیدگی دندان ها می باشند.

 ویکیوز

 برچسب ها : خرما . قند.میوه.ویکیوز,

+ نوشته شده در دوشنبه 24 آبان 1395 توسط ایمان |